+38 (057) 781-12-60
+38 (095) 479-79-09

Оплата лікарняного в разі перенесення робочих днів

Як оплатити листок непрацездатності працівнику за період із 30 квітня по 8 травня 2013 року, якщо на підприємстві згідно з розпорядженням КМУ та наказом керівника робочий день із п’ятниці 3?травня перенесено на суботу 18 травня?

ВІДПОВІДЬ: У такому випадку допомогу виплачують за робочі дні, які припадають на період хвороби, згідно з графіком роботи підприємства або індивідуальним графіком роботи працівника (якщо такий установлено).

Цей висновок випливає з п. 2 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 439, і п. 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266. Такої ж думки дотримується й виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП) у листі від 11.07.2007 р. № 04-06/С-133з-218.

Отже, дійсно, розпорядженням від 19.12.2012 р. № 1043-р Уряд рекомендував перенести робочий день із п’ятниці 3 травня на суботу 18?травня. Як видно із запитання, роботодавець скористався рекомендаціями КМУ та видав наказ про перенесення робочого дня. Тож робочим днем, згідно з установленим на підприємстві графіком роботи, вважається саме 18 травня 2013 року. За роботу в цей день має нараховуватися зарплата відповідно до табелю обліку робочого часу.

Тобто, якщо працівник був тимчасово непрацездатним із 30 квітня по 8 травня 2013 року, дні, які припадають на строк із 1 по 6 травня, у листку непрацездатності (на зворотному боці) визначають як вихідні. За такі дні допомога з тимчасової непрацездатності йому не надається.

Причому на період перших п’яти днів тимчасової непрацездатності припадає лише один робочий день (30 квітня). У випадку коли на перші п’ять днів тимчасової непрацездатності припадає один робочий день за графіком роботи працівника, за рахунок коштів роботодавця здійснюється оплата працівнику саме цього одного дня непрацездатності (див. лист ФСС з ТВП від 19.01.2012 р. № 26/18/99-12).

Інші робочі дні, що припадають на час тимчасової непрацездатності (7 та 8 травня), мають бути оплачені за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Крім того, ураховуючи, що 18 травня 2013 року на підприємстві відповідно до наказу визнано робочим днем, працівник, листок непрацездатності якого закрито 8 травня 2013 року, має виходити на роботу в цей день згідно з графіком роботи підприємства.