+38 (057) 781-12-60
+38 (095) 479-79-09

Как предпринимателю закрыть бизнес без взятки

Оксана Пукиш — директор консалтингової фірми. Жінка каже: нині допомагає знайомому закрити бізнес. Втім, зробити цього не може уже майже 7 місяців. Митарі постійно відмовлялися проводити перевірки.

Навіть попри те, що підприємець на пенсії, і жодної діяльності не провадить. Одна із причин затягування процесу — відсутність у людей необхідних документів. Адже не всі знають, скільки їх потрібно зберігати.

Оксана Пукиш, директор консалтингової фірми: «От наприклад, якщо ми беремо по заробітній платі, то документи взагалі 70 років повинні зберігається. А, якщо ми говоримо про видаткові, прибуткові, накладні, то 1095 днів».

Юристи кажуть: інколи податківці навмисне не закривають бізнесу. Вони змушують підприємців довго блукати кабінетами. Аби врешті-решт дали хабара.

Дмитро Йовдій, юрист: «При податкових органах неофіційно існують юридичні компанії, які фактично супроводжують закриття бізнесу. Вони спеціалізуються на цьому. Ну і, коли людина звертається з такою пропозицією, що вона хоче прискорити закриття бізнесу, то, як правило, йому пропонують звернутися у таку юридичну компанію. І тоді це питання саме по собі вирішується».

Деякі фірми пропонують підприємцям свою допомогу. І обіцяють ліквідувати бізнес за одну добу. Просять в середньому від двох до 4 з половиною тисяч гривень. Втім, приставати на такі пропозиції фахівці не радять. Мовляв, юридичні компанії просто переписують бізнес на підставних осіб — це можуть бути навіть безпритульні. Подібні нелегальні схеми були поширені ще у 90-х.

Оксана Пукиш, директор консалтингової фірми: «Якщо ви вийшли із складу засновників підприємства, і ваше підприємство на протязі року перестало працювати на повну потужність, або змінило якісь види діяльності, то сама угода про передачу… вихід із складу засновників може бути признана недійсним».

Скільки підприємців минулого року пішли з ринку — у податковій не кажуть. Фахівці припускають: це аби не псувати статистики. За деякими неофіційними даними, таких бізнесменів понад двісті тисяч.