+38 (057) 781-12-60
+38 (095) 479-79-09

Готовится к утверждению новая форма Реестра выданных и полученных налоговых накладных

Мінфін розробив проект наказу «Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядку його ведення».

Проектом враховані чисельні зміни внесені в податкове законодавство з податку на додану вартість, а саме:

1. Законом України від 24 травня 2012 року № 4834–VІ удосконалено податкове законодавство з податку на додану вартість, в тому числі в частині:

– надання покупцю податкової накладної в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації такої податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних;

– права на податковий кредит при зміні напрямку використання раніше придбаних товарів/послуг з неоподатковуваних/звільнених в оподатковуваних операціях.

Змінами, внесеними до статті 209 „Спеціальний режим оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства” врегульовано порядок формування та коригування податкового кредиту по операціях, до яких застосовується такий спеціальний режим, а саме:

– визначення суми податкового кредиту по товарах/послугах, основних фондах, якщо вони частково використовуються для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших, відбувається шляхом розподілу виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів;

– надано можливість та визначено механізм коригування податкового кредиту у разі зміни напряму використання товарів/послуг (виходячи з вартості придбання), основних фондів (виходячи з балансової вартості).

2. Законом України від 07.06.2012 № 4915-VI передбачено, що митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України та ввезених на митну територію України, може здійснюватись з використанням електронної митної декларації.

3. Законом України від 05.07.2012 № 5083-VI внесено зміни до форми податкової накладної, доповнивши її новими реквізитами «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України».

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються упродовж одного місяця з дати оприлюднення проекту на адресу розробника: поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, ДПС України, електронну – dpspdv@ukr.net.