+38 (057) 781-12-60
+38 (095) 479-79-09

Бизнес жалуется на многочисленные проверки, налоговики — отрицают

Переважно українці не знають, що таке якісне обслуговування. Адже в гонитві за прибутками, великі корпорації дедалі частіше нехтують правилом — клієнт завжди правий. Великий бізнес у нашій державі — це близько трьох сотень компаній, які сплачують 70% усіх податків. І лише 30-ть процентів припадає на мале і середнє підприємництво. Тоді як у Європі саме на дрібних фірмах тримається більша частина усієї економіки.

Роберт понад 20 років керує власною майстернею з індивідуального пошиття взуття та ремонту шкіргалантереї. Серед його клієнтів — імениті спортсмени, політики та зірки шоу-бізу. Окрім якісно виконаної роботи, вони насамперед цінують — увагу.

Роберт Мусалян — власник майстерні елітного взуття: «Да, они сдают какую-то работу. Куртку на реставрацию, на покраску изделия, дорогую сумку. Но тем не менее, им приятно, они идут, они общаются, они затрагивают темы. Это уже нечто большее, чем просто заказник».

Утім малі підприємці нині змушені не бізнес вести, а відбиватися від численних перевірок . І це попри те, що уряд заборонив будь-які позапланові візити контролюючих органів.

Дмитро Олексієнко — гендиректор аудиторської компанії: «Налоговая служба хвалится, что 95% судов сейчас выигрываются в пользу бюджета. Каким образом малый бизнес может защитить себя?».

У громадській раді при податковій заявам підприємців дивуються.

Дмитро Юровський, голова громадської ради з протидії корупції: «Мы не видим, если говорить о налоговой, массовых действий по закрытию малого и среднего бизнеса. Потому, что ни один налоговый инспектор, ни один руководитель города, района, области не заинтересован в закрытии бизнеса».

Бізнесменам дихатиметься вільніше, запевняють урядовці. І обіцяють скасувати податкову накладну, а також скоротити кількість податків і дозвільних документів.